Dunai hajóút a Szövetség az életért táborral

2015-07-07 14:48:00 Hajdú Anna

hírkép

A korábbi évekhez hasonlóan, idén kilencedik alkalommal fogad nehéz sorsú Kárpát-medencei gyermekeket a Szövetség az életért tábor Csobánkán. Az izgalmas programok között egy kellemes hajókirándulás is szerepelt, amelyre a Világszám.hu munkatársai is elkísérték a csapatot.



A GYEREKEKÉRT, azaz az eGYesület a REmény Kis Emberei KözösségÉRT immár kilencedik alkalommal szervezi meg a “Szövetség az életért” tábort nehéz sorsú Kárpát-medencei gyermekeknek. A tábor célja a nehéz sorsú gyerekek megerősítése abban, hogy a határok nem választanak szét, hiszen a kibővült EU-ban könnyebben tudjuk segíteni, támogatni egymást. A gyerekeknek meg kell mutatni, mi minden köt egybe bennünket, anyaországi magyarokat, velük. A szervezők szeretnének rávilágítani arra, van lehetőség teljes életre a nehézségek közepette is.

A 6 napos program alatt a játékokkal, kirándulásokkal, kézműves foglalkozásokkal, táncházzal, valamint sok-sok lelki tartalommal gazdagították a szervezők a részt vevők élményvilágát. A legtöbb árva, vagy nehéz körülmények között élő gyermek a Felvidékről, Délvidékről, illetve Erdélyből érkezett idén is a Csobánkai Cserkészparkba, de jönnek Csángóföldről, a Vajdaságból és az anyaországból is. A tábor záróeseményén, az Európa hajón mi is találkoztunk a gyerekkel és a szervezőkk el.

A programok érdekessége, hogy az idén résztvevő közel 600, 7-18 év közötti gyermeket önkéntes középiskolások és egyetemisták segítik, összesen kétszázan. A résztvevők kisebb csoportjait ők irányítják, illetve segítik a programok lebonyolítását, és nem utolsó sorban élvezik a közösen együtt töltött időt.

Ezek a gyerekek valóban rossz körülmények között élnek, és óriási élmény azt látni, hogy mennyire örülnek, hogy olyan helyekre jutnak el, ahová valószínűleg sohasem mehetnének amúgy. Nagy élmény az Aquapark, a Nemzeti Galéria, és a hajókirándulás, mint most az Európa hajón, ahol helyben vacsoráznak, sőt esti koncert is lesz - mesélte az egyik önkéntes.

A tábor egyik szervezője hozzátette: “A középiskolás, egyetemista önkéntesek közt van olyan, aki korábban maga is táborozó volt. Számukra ez olyan fontos küldetés lett, hogy akadnak, akik visszajönnek segíteni. Mi, akik találkozunk a gyerekekkel, sok esetben olyan szomorú történeteket hallunk, hogy alig tudjuk őket elhinni, de a gyerekek mégsem félnek mesélni. Ezt tudni kell kezelni. Néhány nappal a tábor kezdete előtt minket már szakemberek készítenek fel arra, hogy kezeljük az ilyen helyzeteket.”

A Szűcs Balázs atya által alapított szervezet felejthetetlenné és tartalmassá kívánja tenni azt az egy hetet, ami sok gyerek számára az egyetlen nyaralást jelenti az évben.