Már az első napon két vébé-aranyat szerzett

2018-07-19 08:48:00 Kail

hírkép

Két aranyérmet nyert Varvara Szubbotina a Duna Arénában zajló junior műúszó-világbajnokság első napján.

Az egyéni technikai számban, amelyben nincs külön selejtező és döntő, azaz csak egy gyakorlat bemutatása alapján hirdetnek eredményt, a szervezők tájékoztatása szerint imponálóan magabiztosan szerezte meg délután pályafutása ötödik vb-aranyát. Ugyanitt Dávid Janka 19. lett a 31 fős mezőnyben. Helyezése előkelőbb is lehetett volna, ha a végén az egyik elemet nem rontja el.

A 17 éves Szubbotina az egyéni szabadprogram délelőtti selejtezőjében, majd az esti fináléban is magabiztosan szerepelt, elsőként jutott tovább és nagy fölénnyel győzött. Szabó Veronka egy hajszállal maradt le a 12-es döntőről, a 14. helyen végzett.

...14. SZABÓ VERONKA 76,9667

A vasárnapig tartó vb-n 39 ország 296 versenyzője - a 15-18 évesek korosztályának valamennyi számottevő képviselője - száll vízbe. A legtöbb indulót, 14-et a sportágban szinte egyeduralkodónak számító Oroszország nevezte, a magyar válogatottban 10-en jutnak szerephez. Az első két nap a belépés ingyenes, péntektől 400 és 800 forintos jegyeket lehet venni.