Különleges árverés a Lovas Világkupán

Lovakkal a gyerekek gyógyulásáért

[V.J.] publikálva: 2012-12-11 12:29:00 | Nyomtatásprint

hírkép

Az VI. OTP Bank Lovas Világkupa egyik fontos eleme volt, hogy minél több gyerek számára teremtse meg a lehetőséget a lovakkal való ismerkedésre. Sok gyerek számára talán ez a három nap teremtette meg a lehetőséget, hogy testközelből ismerkedhessen meg a négylábúakkal.

A társadalmi felelősségvállalás és a hazai lovasterápa ügyét a legnagyobb hazai lakossági bank mindig kiemelten kezelte. Nem véletlen hogy az OTP Bank Lovas Világkupa látványos lovas versenyszámai és show elemei mellett most is egy fontos társadalmi ügyre, a hívták fel a figyelmet. Az OTP Bank támogatási filozófiájának egyik alappillére, az esélyteremtés, mellyel hozzájárulhat a lovasterápia, mint a sérült, fogyatékos gyermekek gyógyításában, rehabilitációjában, valamint az egészség megőrzésében oly értékes terápiás eszköz népszerűsítéséhez. A sérült vagy fogyatékkal élő gyerekek számára a ló nem eszköz, hanem aktív cselekvőtárs. A lovasterápia során a ló mozgásának és jó természetének köszönhetően, a lóval szorosan együttműködve dolgoznak. A kezeléseknek köszönhetően a gyerekek mozgása rendezettebbé válik, egyensúlyérzékük, nagy és finommozgásaik fejlődnek, ritmusérzékük, edzettségük és önbizalmuk nő. Az Alapítvány szakmai munkája nemzetközi szinten is elismert. A Magyar Lovasterápia Szövetség Díjlovasversenyének és Fogyatékosok Lovasversenyének az OTP Bank több éve részese, amely nagy megtiszteltetés a pénzintézet számára.

Az idei akció a színes LEGÓ csikó felépítése és jótékonysági árverezése talán a Lovas Világkupa egyik legmeghatóbb jelenete volt. A befolyt több, mint 220 ezer forintos összeget a bank megduplázta, ezzel is újabb lehetőségeket teremtve a módszer hazai elterjesztésére.

© vilagszam.hu

Galéria:

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

A kategória további hírei:

KÖRNYEZETVÉDELEM
Százezer denevér pusztult el
Tragikus hőhullám Ausztráliában
PÉNZTÁRCA
Itt a tényleg ingyenes mobilnet
A megabájtokért reklmot kell nézzél
ÚTIKÖNYVEK HELYETT
Hogy került a kürtőskalács Szlovákiába?
A szlovákiai Szakolcza hagyományai
RECIKLI
Így védheted iPhone-odat és a természetet!
Környezetbarát tokok az új mobilhoz

Itt jártunk: Velence

TOP
PIKÁNS

1. Menjen, amíg nem késő

Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el

2. Rendőrök a budapesti robbanás áldozatai

Megváltozik a főváros közlekedése a lezárások miatt

3. Weisz Fanni gyönyörű volt Áder János oldalán

Az államfő beszédét jeltolmácsolásban is láthatták

4. Már tudni, kié a Dunában talált 130 ezer euró

A bécsi rendőrség szerint nem történt bűncselekmény

5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap

Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó

6. Ilyen az amish szex

Két év tombolás után csak a férj

7. Nádas Tamás barátom emlékére

Lezuhant a műrepülő világbajnok

8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat

A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye

9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket

Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat

10. Ilyen az eszkimószex

Szex kölcsönbe

1. Mi volt Lady Churchill és a királynő közt?

Filmen a 18. századi féltékenységi dráma

2. Pucéron kampányolt a professzor asszony

A Brexit meztelenné tesz

3. Meghalt a híres csók háborús hőse

Öröm vagy szexuális zaklatás?

4. Sporttörténeti per kezdődött

Indulhat-e a nők között Semenya?

5. Hogy lett Párizs a szerelem városa?

Nászutasok a prostik nyomában

6. A Valentin-nap sötét múltja

Kecskevér, bőrkorbács és meztelen rohangászás

7. Pikáns fotókkal zsarolják Jeff Bezost

Miért került célkeresztbe a világ leggazdagabb embere?

8. Pucéran Párizsban

Meztelen volt a közönség a színházban

9. Zaklatta, levágta hát a péniszét

Bosszú Indiában

10. Parlamenti szex a mosdóban

Okostelefonra vették a képviselői pásztorórát

Műsoraink
Bali
Indonézia
Bali ism.
Közösség
Nap pasija

A maláj tigris

Szófelhő / Archív