Különleges árverés a Lovas Világkupán

Lovakkal a gyerekek gyógyulásáért

[V.J.] publikálva: 2012-12-11 12:29:00 | Nyomtatásprint

hírkép

Az VI. OTP Bank Lovas Világkupa egyik fontos eleme volt, hogy minél több gyerek számára teremtse meg a lehetőséget a lovakkal való ismerkedésre. Sok gyerek számára talán ez a három nap teremtette meg a lehetőséget, hogy testközelből ismerkedhessen meg a négylábúakkal.

A társadalmi felelősségvállalás és a hazai lovasterápa ügyét a legnagyobb hazai lakossági bank mindig kiemelten kezelte. Nem véletlen hogy az OTP Bank Lovas Világkupa látványos lovas versenyszámai és show elemei mellett most is egy fontos társadalmi ügyre, a hívták fel a figyelmet. Az OTP Bank támogatási filozófiájának egyik alappillére, az esélyteremtés, mellyel hozzájárulhat a lovasterápia, mint a sérült, fogyatékos gyermekek gyógyításában, rehabilitációjában, valamint az egészség megőrzésében oly értékes terápiás eszköz népszerűsítéséhez. A sérült vagy fogyatékkal élő gyerekek számára a ló nem eszköz, hanem aktív cselekvőtárs. A lovasterápia során a ló mozgásának és jó természetének köszönhetően, a lóval szorosan együttműködve dolgoznak. A kezeléseknek köszönhetően a gyerekek mozgása rendezettebbé válik, egyensúlyérzékük, nagy és finommozgásaik fejlődnek, ritmusérzékük, edzettségük és önbizalmuk nő. Az Alapítvány szakmai munkája nemzetközi szinten is elismert. A Magyar Lovasterápia Szövetség Díjlovasversenyének és Fogyatékosok Lovasversenyének az OTP Bank több éve részese, amely nagy megtiszteltetés a pénzintézet számára.

Az idei akció a színes LEGÓ csikó felépítése és jótékonysági árverezése talán a Lovas Világkupa egyik legmeghatóbb jelenete volt. A befolyt több, mint 220 ezer forintos összeget a bank megduplázta, ezzel is újabb lehetőségeket teremtve a módszer hazai elterjesztésére.

© vilagszam.hu

Galéria:

Add a Twitter-hez Add a Facebook-hoz

A kategória további hírei:

KÖRNYEZETVÉDELEM
Kiderült a jeti titka
Medve, vagy sok minden más
PÉNZTÁRCA
El kellene törölni - Káros a roamingdíj
Az Európai Bizottság bírálja a szolgáltatókat
ÚTIKÖNYVEK HELYETT
Mi mennénk, de ők nem engednek
Vírusmentes szigetek
RECIKLI
Szilvia, a környezetmentő papírtörlő
Nem kell mindig feltalálni a csőben a lyukat

Itt jártunk: Dánia

TOP
PIKÁNS

1. Mi van most az Adrián?

Egy magyar recepciós mesél

2. Ezt most inkább hagyja ki!

Életveszélyes a túrázás

3. Emeletes ülések a repülőkön

Ez (is) lehet a jövő

4. Menjen, amíg nem késő

Több mint 100 világörökségi helyszín tűnhet el

5. Döbbenetes emberek szavaztak vasárnap

Zárcsökkentést és táncos játszóteret kért a két szavazó

6. Ilyen az amish szex

Két év tombolás után csak a férj

7. Nádas Tamás barátom emlékére

Lezuhant a műrepülő világbajnok

8. Csodanövény válthatja ki az antibiotikumokat

A kerti sarkantyúka a 2013-as esztendő gyógynövénye

9. Blöff - Nem lehet méregteleníteni a testünket

Zacher Gábor toxikológus elmondja az igazat

10. Ilyen az eszkimószex

Szex kölcsönbe

1. Tönkretette Marilyn Monroe ruháját Kardashian

Hiányzó gyémántok

2. A lelked mélyére ás le ez a személyiségteszt

Készen állsz?

3. 5 tuti tipp a boldogabb élethez

Így szabadulhatsz meg a negatív érzelmektől

4. Ez a legizgalmasabb csillagjegy

Elmondjuk, miért!

5. Ez a 3 csillagjegy őrjítően érzéki és szexi

Köztük vagy?

6. Jolie keményen megvádolta Pittet

„Történt családon belüli erőszak…”

7. Tovább dagad a Nagy Feró botrány!

Majka kiborult: Miért kell ilyen álszent sz.rnak lenni?

8. Nagy titokban házasodott össze a sztárpár

Nem akárhol buktak le

9. Öngyilkossággal kokettált az álomesküvő után

A királyi családban sem fenékig tejfel az élet

10. El sem akarjuk hinni, hogy válna Varga Judit

Egy bulvárlap círt cikket, a házaspár reagált

Műsoraink
július 1. 18:35 Világszám - Inforádió
Anyám emlékére 1.
Július 2. 10:05 Világszám - Inforádió
Utazás szülőkkel
10:35 Világszám - Inforádió
Anyám emlékére 1. ism.
Közösség
Nap lánya

Rohammentő

Szófelhő / Archív